Vinaora Nivo Slider 3.x


Pakcer – producent opakowań kartonowych

Jesteśmy producentem opakowań papierowych, kartonowych oraz wykonanych z tektury. Nasza firma PAKCER powstała w 2001 r. Główną gałęzią naszej działalności jest produkcja opakowań kartonowych. Wykonujemy pudełka klapowe oraz fasonowe o dowolnej konstrukcji i kształcie. Jesteśmy producentem opakowań kartonowych z nadrukiem wykonywanym w technice sitodrukowej i flexograficznej. Wykonujemy także pudełka kaszerowane papierem zadrukowanym w technice offsetowej. Ponadto oferujemy zróżnicowane elementy wyposażenia kartonów, takie jak: kratownice, obwoluty, przekładki. Wykonujemy również opakowania o dużych gabarytach.

W naszej pracy wykorzystujemy nowoczesne procesy produkcyjne, które w połączeniu z systematyczną rozbudową parku maszynowego pozwalają nam sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Stworzymy dla Państwa opakowanie na każdy produkt, również o niestandardowym kształcie i rozmiarze. Wykonamy także pudełka przeznaczone do zabezpieczenia delikatnych materiałów, takich jak szkło czy ceramika.

Naszym Klientom służymy radą w zakresie doboru odpowiednich opakowań do wybranego asortymentu, popartą wieloletnim doświadczeniem w branży. Zapewniamy kompleksową obsługę naszych Klientów, obejmującą tworzenie koncepcji nowych opakowań, dobór odpowiednich surowców do ich wykonania, a w przypadku pudełek z nadrukiem, także jego projekt i wykonanie. Wyprodukowane w naszej firmie opakowania możemy dostarczyć do Klienta własnymi środkami transportu.

Zajmujemy się również odbiorem makulatury i odpadów z tworzywa sztucznego zebranych w tzw. big bagach. Współpracujemy w tym zakresie z przedsiębiorstwami, instytucjami publicznymi oraz gminami. Ponadto, oferujemy usługi logistyczne w zakresie konfekcjonowania, przepakowywania, magazynowania i dystrybucji towarów.

Producent opakowań z materiałów z recyklingu

Dokładamy wszelkich starań, by nasze działania nie wpływały negatywnie na środowisko naturalne oraz przyczyniały się do jego ochrony. Uruchomiliśmy skup makulatury, tworzyw sztucznych i innych odpadów, z których staramy się odzyskać jak największą ilość wartościowego materiału. Produkujemy kartony wykonane w 100% z surowców pochodzących z recyklingu. Nasza oferta obejmuje ekologiczne, w pełni biodegradowalne opakowania tekturowe. Odpady, których sami nie wykorzystujemy, przekazujemy do sprawdzonych odbiorców, którzy zajmują się ich przerobem, a jeżeli nie ma możliwości ponownego przetworzenia – utylizujemy w sposób bezpieczny dla środowiska. Jeśli podobnie jak nam zależy Państwu na stosowaniu ekologicznych rozwiązań, gorąco zachęcamy do nawiązania współpracy z naszą firmą!
Pragniemy poinformować, że firma PAKCER otrzymała certyfikat zwycięzcy podczas finałowej Gali ART OF PACKAGING 2018, która odbyła się  5 marca 2018 w Poznaniu. Nasz nowy produkt, ekologiczne opakowanie na filiżankę ze spodkiem, został  wyłoniony spośród ponad pół tysiąca prac zgłoszonych do ART of PACKAGING. To wielkie wyróżnienie dla naszej firmy i motywacja do dalszego rozwoju.

Dyplom za najlepsze opakowanie tekturowe


Opakowania fasonowe (wykrojnikowe)

Opakowania fasonowe
Opakowania fasonowe charakteryzują się bardziej skomplikowaną konstrukcją, która pozwala uzyskać dowolny kształt pudła. Indywidualna konstrukcja tego rodzaju opakowań powstaje dzięki zastosowaniu specjalnych wykrojników, umożliwiających uzyskiwanie niestandardowych kształtów kartonów. Poszczególne modele mogą być wyposażone w dodatkowe zamknięcia, uchwyty czy okienka, dzięki czemu tego rodzaju opakowania mogą znaleźć wiele zastosowań. Główną zaletą opakowań fasonowych jest możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Istnieje szereg rozwiązań w zakresie stworzenia unikalnego wyglądu opakowań fasonowych, w tym m.in. wykonania na pudłach nadruku w technice sitodrukowej, fleksograficznej lub hot-stampingu.
Wykonujemy opakowania fasonowe z tektury falistej i litej, składane, klejone lub zszywane. Posiadamy wykrojniki do wielu opakowań dla producentów ceramiki, szkła, ciastkarni, firm elektronicznych, firm wysyłkowych i odbiorców z innych branż. Istnieje możliwość wykrawania stendów dla agencji reklamowych. Posiadamy również możliwość wykonania opakowań wielkogabarytowych.Opakowania kaszerowane

Opakowania kaszerowane z nadrukiem
W naszej ofercie mamy również opakowania fasonowe kaszerowane papierem nadrukowanym techniką offsetową o maksymalnym formacie B-1. Pozwala to uzyskać idealną jakości kolorów i grafiki dzięki czemu opakowania te świetnie nadają się do prezentowania produktów na półkach sklepowych oraz są wykorzystywane przez rynek promocyjno-reklamowy.Opakowania z nadrukiem

Opakowania z nadrukiem
Wykonujemy opakowania z tektury wielowarstwowej kolorowej o dowolnej kolorystyce wg wzornika Pantone, dodatkowo tekturę możemy pokryć lakierem połyskowo-ochronnym, podnoszącym walory użytkowe i estetyczne. Stosowanie techniki nadruku to: sitodruk (również duże formaty) i fleksodruk (maksymalny format 1500 x 1200). Dobór kolorów wg życzenia klienta wg wzornika Pantone, po indywidualnych ustaleniach.Kartony Klapowe

Kartony klapowe

Pudła klapowe są najczęściej wybieranym rodzajem opakowań z tektury. Służą do zabezpieczenia produktów podczas ich magazynowania i transportu. Standardowe konstrukcje pudeł klapowych określa katalog FEFCO. Oferujemy opakowania na wymiar, zarówno małe pudełka, jak i duże kartony zbiorcze. Istnieje możliwość wykonania na pudłach nadruku w technice sitodrukowej lub fleksograficznej. Największymi zaletami pudeł klapowych jest ich wytrzymałość, łatwość składania, elastyczne dostosowanie rozmiarów do potrzeb klienta i stosunkowo niska cena.
Dzięki szerokiej gamie tektur falistych 3 i 5-warstwowych o różnych parametrach wytrzymałościowych mamy możliwość doboru surowca na opakowania zbiorcze o walorach użytkowych najbardziej zbliżonych do wymagań stawianych przez naszych odbiorców.
Wykonujemy kartony klapowe z następujących rodzajów tektury:
Tektura falista 3-warstwowa fala E, B, C,
Tektura falista 5-warstwowa fala BC EB EE
Tektura falista 4-warstwowa z falą otwartą (karbowana) EF


Tarcza PFR