Opakowania kartonowe nie są drogie i przede wszystkim dla osób, które dbają o środowisko są przyjazne. Podlegają recyklingowi, można je używać wielokrotnie. Transport w kartonach jest bezpieczny i służą do przechowywania wielu produktów. Kartony chronią nasz towar przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Wszędzie stawiamy na ekologię. To się dla nas liczy, żeby nie zanieczyszczać środowiska, wykorzystywać ponownie materiały. Dlatego często do pakowania wykorzystuje się kartony oraz tekturę. A jakie kartony będą najbardziej odpowiednie podczas przeprowadzki?

Przygotowania do przeprowadzki

Przeprowadzka to z jednej strony radosny okres, a z drugiej trudny. Najważniejszą kwestią jest dobre spakowanie dorobku. Tak, aby nic się nie zniszczyło, ale również, żeby można było łatwo towar transportować. Okazuje się, że nie każdy karton będzie dobry, aby się w niego spakować. Pudła różnią się między sobą nie tylko budową i wielkością, ale także grubością zastosowanego materiału. Ostatnia cecha ma największe znaczenie. Na ogół producenci, oferują modele wykonane z 3- lub 5-warstwowej tektury falistej. To właśnie te dwa rodzaje przydadzą się do opakowania. W 3-warstwowych najlepiej umieścić lekkie i mniej wartościowe przedmioty, a w drugich cięższe, wymagające solidnej ochrony. Najczęściej wykorzystywane są kartony klapowe, ale oczywiście można je skleić lub zakleić taśmą.

Zasady pakowania kartonów

Kartony są symbolem przeprowadzki. Każdy po nie sięga. Jak już wybierzemy kartony warto przemyśleć schemat ich pakowania i opisywania. Przede wszystkim nie wybierajmy kartonów największych rozmiarów. Owszem może i sporo zmieszczą, ale pomyślcie o tej osobie, która będzie je nosiła. Kartony warto zabezpieczyć folia stretch. Nie będą się otwierały i nie pogubimy części rzeczy. Przy pakowaniu szkła pamiętajmy o przekładkach i wypełnieniach.