Skup tworzyw sztucznych

Prowadzimy skup tworzyw sztucznych na terenie Opola i okolic. Odpady plastikowe można dostarczyć do nas osobiście, w tzw. big bagach. Prowadzimy również odbiór odpadów z tworzyw sztucznych od naszych Klientów. Oferta naszego skupu skierowana jest do osób prywatnych, firm i instytucji. Możemy podjąć się cyklicznego odbioru tworzyw sztucznych. Zapewnimy atrakcyjne warunki długofalowej współpracy. Przygotowaliśmy także specjalną ofertę odbioru odpadów dla gmin, z którymi chętnie nawiążemy stałą współpracę w tym zakresie. Zainteresowanych Klientów zachęcamy do kontaktu z naszą firmą – przedstawimy szczegóły oferty prowadzonego przez nas skupu odpadów z tworzywa. Przyjmujemy różne rodzaje tworzyw sztucznych, w szczególności folię polietylenową LD-PE, ale również opakowania PET i inne zużyte przedmioty plastikowe.

Folia polietylenowa LDPE – co to takiego?

Folia polietylenowa LDPE to materiał o wyjątkowo wysokiej wytrzymałości, a jednocześnie niskiej gęstości. Dobrze się rozciąga, a przy tym jest odporna na przebicia i wyjątkowo giętka. Nie ulega uszkodzeniu pod wpływem soli, kwasów ani zasad. Jest też odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nie zawiera toksycznych dodatków, dzięki czemu można bezpiecznie pakować w nią żywność i inne towary. Jej zastosowanie umożliwia ekspozycję produktów, gdyż folia ta wyróżnia się dużą przeźroczystością oraz połyskiem. Można również barwić ją na różne kolory.

Folia LDPE wykorzystywana jest także do zabezpieczania ładunków podczas transportu, oraz do przechowywania. Sprawdza się jako ochrona delikatnych przedmiotów ze szkła i porcelany, a także wszelkich produktów o skomplikowanych kształtach. Wyróżnia ją także niska cena. Z tego powodu jest powszechnie stosowana w przedsiębiorstwach z różnych branż oraz gospodarstwach domowych. Świetnie nadaje się do przetworzenia, dlatego też warto przekazać ją do skupu surowców wtórnych.

Recykling tworzyw sztucznych

Nasza firma oferuje pomoc w zakresie skupu i recyklingu folii LDPE oraz innych odpadów z tworzyw sztucznych na terenie Opola i województwa opolskiego. Zapewniamy szybki i fachowy odbiór niepotrzebnej Państwu folii LDPE takiej jak: folia stretch pozostała po pakowaniu produktów, worki polietylenowe, itp. Nie muszą się Państwo martwić, jak dostarczyć odpady do nas. Odbieramy folię zarówno od osób prywatnych, jak i firm czy instytucji. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, gwarantując atrakcyjne warunki finansowe. Zajmujemy się również przetwórstwem odpadów. Z uzyskanych w ramach działalności naszego skupu tworzyw sztucznych wytwarzamy elementy opakowań, które dostępne są w naszej hurtowni pudełek kartonowych. W każdym aspekcie naszej działalności staramy się działać zgodnie z zasadami ochrony środowiska naturalnego. Wiemy, jak ważny jest recykling tworzyw sztucznych, których wyrzucanie do pojemników na odpady zmieszane, lub – co gorsza – porzucanie w lasach czy parkach wiąże się z długotrwałym procesem rozkładu. Odzyskiwanie materiału ze zużytych przedmiotów wykonanych z tworzywa sztucznego umożliwia ich ponowne włączenie do obiegu materii. Dzięki temu, nakłady na wytworzenie elementów foliowych czy plastikowych są mniejsze, a same odpady nie zanieczyszczają środowiska. Gorąco zachęcamy do nawiązania współpracy z nami w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych. W ten sposób mogą Państwo mieć pewność, że przekazane do skupu materiały zostaną prawidłowo zutylizowane i przetworzone.