Skup folii

Prowadzimy również odbiór odpadów z tworzyw sztucznych – głównie folii LD-PE.

Folia polietylenowa LDPE – co to takiego?
Folia polietylenowa LDPE to folia o niskiej gęstości, która charakteryzuje się wytrzymałością nawet w trudnych warunkach. Jest odporna na działanie soli, zasad i kwasów, a ponadto niewrażliwa na warunki atmosferyczne. Cechuje się dużą przezroczystością i połyskiem, co w wielu przypadkach umożliwia wyeksponowanie pakowanych produktów. Może być również barwiona na dowolne kolory.  Folia jest rozciągliwa, odporna na przebicia i rozerwanie, w dodatku jej giętkość jest gwarancją, że tworzywo nie pęknie w razie mocniejszego nacisku. W dodatku nie zawiera toksycznych i niebezpiecznych składników. Folia tego typu z powodzeniem służy do: przechowywania pożywienia – np. w woreczkach śniadaniowych, pakowania śmieci, zabezpieczenia towaru, np. często jest używana do ochrony ładunków przechowywanych na paletach (tzw. stretch), przewożenia zabezpieczonych produktów, przechowywania rzeczy o skomplikowanych kształtach, np. mebli i porcelany – świetnie chroni przed kurzem. Folia polietylenowa LDPE jest wszechstronna – bardzo niska cena, trwałość i rozciągliwość powodują, że świetnie sprawdza się w każdej gałęzi przemysłu.

Dzięki swej dostępności odpady z folii LDPE znajdują się prawie wszędzie. Dlatego w trosce o środowisko należy ją zbierać i przekazywać do recyklingu.

Nasza firma oferuje pomoc w zakresie skupu i recyklingu folii LDPE na terenie Opola i województwa opolskiego. Zapewniamy szybki i fachowy odbiór niepotrzebnej Państwu folii LDPE takiej jak: folia stretch pozostała po pakowaniu produktów, worki polietylenowe, itp. Nie muszą się Państwo martwić, jak dostarczyć odpady do nas. Odbieramy folię zarówno od osób prywatnych, jak i firm czy instytucji. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, gwarantując atrakcyjne warunki finansowe.