Skup makulatury

Czym jest makulatura? To niepotrzebne lub zniszczone papiery lub wyroby z papieru, które można poddać recyklingowi i powtórnie wykorzystać w innych celach niż były przeznaczone pierwotnie lub nadające się jako jeden z surowców do produkcji nowego papieru. Recykling surowców wtórnych jest korzystny nie tylko dlatego, że pozwala odzyskać surowiec (np. papier), ale również redukuje ilość odpadów zaśmiecających nasze otoczenie. Miejmy na uwadze, jak wiele odpadów jako społeczeństwo produkujemy, jak kosztowne jest ich składowanie i jak niekorzystny wpływ na środowisko naturalne mogą mieć te odpady, jeśli nie są właściwie segregowane i poddawane recyklingowi. Recykling surowców wtórnych jest jednym z podstawowych elementów racjonalnego gospodarowania surowcami, do którego my wszyscy powinniśmy się przyczyniać, również w mikroskali naszych gospodarstw domowych. Do tego, jeśli mówimy o skupie i recyklingu makulatury, pamiętajmy że oszczędzając papier – zachowujemy też lasy, które są niezastąpionym elementem naszej planety. Wykorzystanie papieru z recyklingu oznacza mniej wycinanych lasów – i zdrowsze środowisko.

Nasz zakład wie doskonale jak ważne jest dla środowiska pozyskiwanie makulatury i powtórne jej wykorzystanie, chociażby do produkcji papieru, gdyż jesteśmy również producentem wszelkiego rodzaju opakowań z papieru i tektury.

Nasza firma oferuje pomoc w zakresie skupu i recyklingu makulatury na terenie Opola i województwa opolskiego. Zapewniamy szybki i fachowy odbiór niepotrzebnej Państwu makulatury takiej jak: kartony i opakowania kartonowe, książki i podręczniki, zeszyty, czasopisma, katalogi, ulotki reklamowe, plakaty, tektura, papiery biurowe i tym podobne przedmioty. Nie muszą się Państwo martwić, jak dostarczyć makulaturę do nas. Odbieramy makulaturę zarówno od osób prywatnych, jak i firm czy instytucji. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, gwarantując atrakcyjne warunki finansowe.